Mokytis mažiau minučių, daugiau kartų

   Dažnai pradedantieji mokytis lietuvių kalbos klausia, kiek mėnesių reiktų mokytis, kad įsisavinti pradinio lygio žinias? Tai individualu: vienam pakanka pusmečio, kitam metų ir daugiau. Priklauso ir nuo pasirinkto mokymosi būdo, tempo, intensyvumo.
 Žmogus guodėsi, kad prieš užsiėmimus mokosi po kelias valandas, net galvą padeda skaudėti, tačiau vėliau mažai ką atsimena. Prisiminė, kaip lengvai vaikystėje išmokdavo kitą kalbą. Dabar sunkokai sekasi, pavargsta po kelias valandas sėdėti prie knygų, ir dėmesys greitai nusilpsta..., o štai anuomet buvo lengva.
Pradėjome aiškintis, kokios buvo aplinkybės anuomet. Kai jam buvo septyneri, jų šeima persikraustė gyventi į  kitą šalį. Jis norėjo susirasti draugų, tad reikėjo kuo greičiau išmokti jų kalbą. Be to, jis ten pradėjo lankyti mokyklą.
Taigi jei dabar žmogus norėtų mokytis kaip vaikystėje, turėtų patalpinti save į kitakalbių aplinką ir į kasdieninį mokymosi kursą.  Deja... šiuo metu jis negali sau to leisti, negali išvykti gyventi į šalį, kurioje gimė, kurios kalbą trokšta išmokti. Ir negali skirti laiko dieninėms studijoms aukštojoje. Taigi teks palikti apgailestavimus ir  keisti savarankiško mokymosi būdą. Kaip? Kasdien, be užsiėmimų su mokytoja, bent 2-3 kartus per dieną praeitos medžiagos kartojimui/mokymuisi reikėtų skirti apie 20-30 min. vietoje 3-4 val. „kalimo“ porą kartų per savaitę. Tokiu būdu galima daugiau įsiminti ir mokytis yra lengviau.


© Mokytoja Jelena. Visos teisės saugomos.