Motyvacija skatina mokytis

   Mokymosi pradžioje žmogus yra vedamas ir entuziazmo, ir motyvacijos išmokti, sužinoti daugiau, giliau, kad galėtų plėsti savo galimybes komunikuoti su aplinka, su kitais žmonėmis, tinkamai save išreikšdamas.

Taigi entuziazmas. Kiek laiko jis trunka? 2-4 savaites? Taip... entuziazmas turi tokią savybę – laikui bėgant jis ima blėsti. Tad lieka motyvacija. Ji yra kur kas svarbesnė, stabilesnė pastovaus mokymosi skatintoja. Žmogus žino, ko nori, kam jam to reikia, ir siekia užsibrėžto tikslo.

Nemažai žmonių užsisako paslaugas, neturėdami konkretaus tikslo. „Noriu išmokti lietuviškai..., man labai patinka ši kalba.“ Jų mokymasis  palaikomas entuziazmo, kuriam blėstant žmogus turi konkretizuoti [dažnai tai darome kartu, aptarę besimokančiojo situaciją, poreikius, kalbos vartojimo perspektyvas] savo mokymosi tikslus.“ Noriu išmokti lietuviškai, nes po metų planuoju keliauti po Lietuvą su savo  lietuvaičiu vyru... Noriu bendrauti su vietiniais lietuviškai, suprasti, ką jie sako...“ Belieka darbuotis pagal specialiai paruoštą, motyvaciją skatinantį mokymosi planą.

Ir kuo konkretesni yra žmogaus mokymosi motyvai, tuo atsakingiau jis mokosi, lengviau bei greičiau įsisavina gaunamas žinias.


© Mokytoja Jelena. Visos teisės saugomos.